INSPIRACJE

Sylwester w domu – o czym nie możesz zapomnieć?

Już niedługo najbardziej wystrzałowa noc w roku! Jeśli coroczne bale czy huczne imprezy w znanych restauracjach się wam znudziły, to spędźcie ten wieczór na domówce. Podpowiadamy, o czym nie możecie zapomnieć, szykując się do tego wieczoru.  

Zorganizowanie przyjęcia sylwestrowego w domu to nie lada wyzwanie. Warto poprosić o pomoc swoją drugą połówkę lub znajomych, którzy również będą brali udział w zabawie. O odpowiednich przekąskach i napojach z pewnością nie zapomnicie, przygotowaliśmy jednak małe zestawienie rzeczy, o których zazwyczaj przypominamy sobie w ostatniej chwili ?

Niech to będzie la vida loca! Czyli nie zapomnij o playliście

Często przygotowując idealną domówkę, zapominamy o bardzo ważnym jej elemencie – muzyce. Nawet najlepiej zorganizowana impreza nie będzie się „kleić”, jeśli śmiechom i przyjacielskim rozmowom nie będzie wtórować ulubiona melodia. Jeśli nie macie pomysłu na listę piosenek, to spis ponadczasowych hitów znajdziecie tutaj.

Schowaj kryształy i zadbaj o jednorazową zastawę

O pysznych przekąskach i kolorowych finger foodach z pewnością pamiętaliście. Jednak czy zastanowiliście się nad kwestią zastawy? Warto pomyśleć o tej jednorazowej – ułatwi wam sprzątanie po imprezie, a także zaoszczędzi zmywania naczyń w Nowy Rok. Koniecznie jednak postawcie na tę papierową zamiast plastikowej. Okaże się również bezpieczniejsza, kiedy w ferworze sylwestrowej zabawy, szklanka czy talerz wylądują na ziemi.

Instagram w realu, czyli jak przygotować niebanalną dekorację

Taka wyjątkowa noc wymaga odpowiedniej oprawy. I nie mówimy tu jedynie o balonach i serpentynach. Zastanówcie się nad przypomnieniem wszystkich szalonych wyjazdów i wspólnych imprez swoim przyjaciołom. Przygotujcie zdjęcia, które pokażą całą waszą paczkę na przestrzeni ostatniego roku. Wywołajcie fotografie w formie retro odbitek. Ich forma pozwala na przygotowanie niebanalnych kompozycji – biała ramka wokół zdjęcia z szerszym dołem, to doskonałe miejsce na podpisanie zdjęcia. Zaaranżujcie na ścianie odbitki, na których pojawią się like, komentarze czy ulubione hasztagi. Taka kompozycja stworzy… waszego Instagrama w realu! Poza świetną zabawą taka ozdoba pozwoli powspominać miniony rok i być może będzie punktem wyjścia do zaplanowania kolejnych, wspólnych wyjazdów? 😉 

Fotobudka… w domu! Zapewnij gościom atrakcje na zabawie

Nie zapomnijcie również o atrakcjach dla gości ? My proponujemy fotobudkę! Wystarczy, że przeznaczycie na nią fragment powierzchni przy ścianie o wielkości 1m x 1m. Jeśli macie białą ścianę – to problem z głowy. Natomiast jeśli jest we wzory lub inny, intensywny kolor, to warto zawiesić na niej białe prześcieradło lub obrus. Przygotujcie też (i poproście każdego o przyniesienie) zabawne akcesoria – okulary, kapelusze, peruki oraz inne rekwizyty. Możecie również wydrukować wąsy czy kartki z zabawnymi napisami i przyczepić je do drewnianych patyczków. Doskonałym pomysłem będzie również o wykonanie własnej insta-ramki. Wystarczy duży karton o wymiarach 1m x 75 cm, który przygotujecie jak ramkę ze znanego portalu społecznościowego. Dodajcie swoje hasztagi #sylwester2019 czy #sylwesteruKamy i gotowe! Taka atrakcja z pewnością zapewni gościom wspaniałą zabawę!

Po imprezie nie zapomnij wywołać zdjęć, które będą zdobiły pierwsze strony albumu 2020 ? 

Udostępnij:

Zostaw komentarz