INSPIRACJE

Trzy słowa, których boi się każdy rodzic

Są takie dni, na które nie planujemy żadnych atrakcji dla naszych dzieci w nadziei, że spędzimy choć jedno popołudnie jak stereotypowa rodzina – na kanapie, beztrosko relaksując się po całym tygodniu. Niestety właśnie wtedy najczęściej słyszymy kochane, słodkie stópki, które drepczą z pełną stanowczością w naszą stronę. Widzimy piękny uśmiech naszej pociechy, jej duże radosne oczy i w tym momencie, kiedy już chcemy przytulić naszego malucha i powiedzieć, że dzisiaj nie idziemy do parku, ani na basen, ani też do ciotki Anki w odwiedziny, słyszymy magiczny zwrot, który każdego rodzica przyprawia o zawał serca: „Mamo, nudzi mi się”.

I cały nasz misterny plan legł w gruzach. Szybka kalkulacja w głowie – czy zdążymy do kina? A może koleżanka ze swoją córką też nie mają co robić? Czy pogoda pozwala na wyjście na plac zabaw? Jeśli wszystkie pomysły zawiodły, to my przybywamy z pomocą. Grupa ekspertów ds. zabawy EmpikFoto oraz ekspertki z grupy FotoMamy prezentują kilka sposobów na spędzenie czasu z maluchem w domu i w ogrodzie.

ZABAWY DOMOWE

Kolaż

Jeśli mamy zdjęcia, które są pochowane w pudełkach, gdyż zabrakło na nie miejsca w albumach, to spróbujmy wykonać z dzieckiem kolaż, który będziemy mogli później oprawić w antyramę i powiesić na ścianie. Do jego wykonania wystarczą nam zdjęcia, nożyczki, klej, karton o dowolnym kolorze oraz wszelkie akcesoria do zdobień (wstążki, naklejki, tasiemki, szablony i farby itp.). Razem z dzieckiem możemy przygotować kolaż tematyczny, np. z wakacji czy świąt, lub rodzinny – z wykorzystaniem fotografii każdego członka naszej rodziny. Wszelkie pomysły na aranżacje są dozwolone, czy to będzie styl glamour, rustykalny czy pastelowy – grunt, aby to Wam się podobał 😊 My gwarantujemy przednią zabawę przy wycinaniu, łączeniu i klejeniu zdjęć.

Karykatury

Zrób rodzinny konkurs na karykaturę. Usiądźcie w salonie, niech każdy wylosuje zdjęcie jednego z członków rodziny (nie swoje) i przygotuje na kartce papieru jego karykaturę. Zabawną i błyskotliwą. Pamiętajmy, aby przy puszczaniu wodzy fantazji nikogo nie urazić 😊 Taka zabawa wyzwoli w Was nie tylko pokłady twórczej energii, ale pozwoli również na wspólne, radosne spędzenie czasu.

Przerabianie zdjęć

Czy kiedy macie pod ręką gazetę z uśmiechnięta twarzą celebryty to nie korci Was (lub właśnie tak robicie), aby dorysować mu wąsy lub kapelusz? A gdyby pobawić się w ten sposób ze zdjęciami z rodzinnych albumów?😊 Aby nie zniszczyć bezcennych pamiątek, trzeba włożyć je w przezroczyste koszulki, zakleić taśmą klejącą, aby zdjęcie nie wyleciało z folii i przygotować różnokolorowe mazaki. Możemy pokolorować sukienkę kuzynki, tacie dorysować bujny zarost, a babci długie włosy i wianek.

ZABAWY NA PODWÓRKU

Jeśli macie możliwość i miejsce na zabawy z większym rozmachem, to przedstawiamy Wam pomysły naszych FotoMam 😊

Bańki

Prostą i wszystkim znaną zabawą z dzieciństwa było robienie baniek. Dzięki kilku akcesoriom możemy przygotować dla naszej pociechy bańki w rozmiarze XXL!

„Robienie dużych baniek mydlanych z kija. Świetna zabawa i jakie efekty” – komentuje mama Katarzyna.

Wystarczy przygotować płyn do mycia naczyń, odrobinę gliceryny i zmieszać z wodą. Natomiast za pomocą dwóch patyków i sznurka zrobić dużą formę do robienia baniek. Niezapomniana zabawa gwarantowana!

Gotowanie

Wyobraźnia dzieci jest nieograniczona. Czasem wystarczy dosłownie kilka akcesoriów, takich jak łyżka i garnek, aby maluch mógł przeobrazić się w szefa kuchni najlepszej restauracji w okolicy 😊 Warto wspierać rozwój kreatywności i wyobraźni, pozwalając dziecku na twórcze zabawy.

Lato sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Zabierzmy koc, komplet garnków, łyżkę i przygotujmy wspaniały obiad. Zupa z trawy, kamieni i piasku przypadnie do gustu każdemu małemu kucharzowi” – mówi mama Patrycja.

Klasy

Pamiętacie ile radości przynosiła wam prosta gra w klasy lub w gumę? Pokażcie swoim pociechom, że poza wirtualnymi i interaktywnymi rozrywkami istnieją także zupełnie inne, być może dotąd nieznane im zabawy. Tym bardziej, że do ich organizacji potrzebujecie jedynie kawałka asfaltu i kredy.

Rysowanie kredą po parkowym chodniku nigdy nie wyjdzie z mody. Później mama narysowała popularne „klasy” w nieco innej wersji i odkryła, że ma znacznie słabszą kondycję niż jej dzieci” – śmieje się mama Kasia.

Jeśli Twoją pasją jest fotografia, to dołącz do naszej inspirującej grupy FotoMam, w której dzielimy się swoimi pomysłami, pytaniami, poradami, inspiracjami oraz oczywiście pięknymi zdjęciami. Zapraszamy do dołączenia! 😊

Udostępnij:

Zostaw komentarz