INSPIRACJE

Prezenty sentymentalne – idealne podarunki dla bliskich nam osób

W każdej rodzinie jest taka osoba, której kupienie prezentu, co roku sprawia niemały problem. Jak często słyszeliście od babci, że niczego nie potrzebuje, a najbardziej cieszy ją wspólnie spędzony czas w Święta? A od mamy, że macie ważniejsze rzeczy, niż sprawianie prezentów starym rodzicom? W takich sytuacjach warto sięgnąć po tzw. prezenty sentymentalne 😊

Zarówno niezdecydowanym rodzicom, jak i „niczego nie potrzebującym” dziadkom, warto sprawić personalizowany prezent, który będzie wspaniałą pamiątką. Jednymi z takich sentymentalnych podarunków są rzeczy wykonane ze zdjęć. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów, które z pewnością zachwycą starszych członków waszej rodziny 😊

Dla dziadków

Dziadkowie bardzo często potrzebują „przypominajek” w postaci kalendarzy ściennych. Zaznaczają w nich urodziny wnucząt, ważne wydarzenia rodzinne oraz notują umówione spotkania i wizyty, np. u lekarza. Warto więc na gwiazdkę sprezentować im  kalendarz, który będzie nie tylko praktycznym podarunkiem, ale również piękną ozdobą. Na stronie EmpikFoto znajdziecie wiele gotowych szablonów, teł oraz clipartów, które umożliwiają zaprojektowanie kalendarza od samego początku. Możecie również skorzystać z gotowych propozycji. Każdą stronę ozdóbcie innym zdjęciem – dzięki temu stworzycie piękną pamiątkę. Dodatkowo, już na etapie projektu, możecie zaznaczać w kalendarzu najważniejsze daty, o których wasi dziadkowie powinni pamiętać.

Kolejną propozycją idealną dla dziadków jest elegancki drewniany album z grawerem. Nasi dziadkowie w swoich zasobach posiadają piękne albumy w wytwornych, skórzanych oprawach i do takich są przyzwyczajeni. Czarne strony będą pięknym tłem dla zdjęć, z kolei pergaminowe przekładki dodadzą całości lekkości. Możecie wkleić kilka pierwszych zdjęć, pozostawiając miejsce na kolejne, rodzinne fotografie. Pamiętajcie później, aby wywołując odbitki dla siebie, zamówić kilka dodatkowych, i przekazać je dziadkom podczas następnych odwiedzin.

Dla rodziców

Zdarza się, że trudno jest nam wymyślić odpowiedni prezent dla rodziców. Reprezentują oni pokolenie, przyzwyczajone do wywoływania zdjęć z kliszy. Jednak coraz mniejsza popularność takich aparatów sprawiła, że większość fotografii nasi rodzice pozostawili na swoich nowych, cyfrowych aparatach, od czasu do czasu prosząc nas o pomoc w zgraniu zdjęć lub wywołaniu tych wybranych. Warto więc zrobić im prezent w postaci fotoksiążki. Zebranie wszystkich wspomnień z całego roku z pewnością uraduje naszych rodziców. Dzięki temu, nie będą musieli robić tego sami 😊 Nie musisz się obawiać braku umiejętności graficznych – EmpikFoto oferuje ponad 100 wyjątkowych szablonów oraz możliwość autouzupełniania książki, dzięki czemu prezent będzie gotowy w kilka minut. Jeśli jednak preferujesz samodzielnie rozmieścić fotografie, to dzięki bogatej możliwości ustawienia zdjęć, teł, clipartów czy ozdób, możesz stworzyć wszystko według własnego projektu.

Zobacz, jakie to proste!

 

Fotoksiążkę oraz inne personalizowane prezenty możesz wykonać na stronie EmpikFoto.

Udostępnij:

Zostaw komentarz