blog.empikfoto.pl

Prezenty dla gości weselnych – co wybrać?

Gdy dzień ślubu zbliża się wielkimi krokami, część par zaczyna się denerwować, że tak wiele spraw jest jeszcze do załatwienia, a zostało tak mało czasu. Spokojnie, strach ma duże oczy. Przecież zawsze, gdy do zrobienia jest wiele, jakoś czasu wystarcza, a i znajdują się chętni do pomocy. Tę rolę dziś my weźmiemy na siebie i przedstawimy nasze propozycje prezentów dla gości weselnych, więc wystarczy tylko wybrać to, co wam odpowiada.

Zwyczaj wręczania prezentów gościom weselnym stał się popularny w Polsce stosunkowo niedawno, bo jeszcze trzydzieści, czterdzieści lat temu goście co najwyżej mogli wyjść z wesela z zapakowanym na wynos kawałkiem tortu. Skąd taka tradycja wzięła się na polskich weselach? W tej sprawie zdania są podzielone. Jedni uważają, że zwyczaj ten przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych, inni natomiast twierdzą, że to typowo polska tradycja, choć wcześniej nieco zapomniana. Ponoć w dawnych wiekach w Polsce, gdy nad ranem weselnicy opuszczali państwa młodych, otrzymywali kawałki ciast i butelki weselnych trunków. Dziś nowożeńcy chcą obdarować gości oryginalnymi prezentami w podziękowaniu za towarzyszenie im w chwili składania przysięgi małżeńskiej. Coraz częściej rezygnują z podarunków w formie słodkości na rzecz tych, które zapadają w pamięć na długi czas.

Fotoksiążka… wspomnień czar

Wszyscy kochamy pamiątki, bo to one pozwalają nam wracać pamięcią do zdarzeń sprzed lat i przypomnieć sobie miłe chwile. Fotoksiążka właśnie daje taką możliwość, bo zwykle składa się z najciekawszych, najzabawniejszych lub najbardziej intrygujących zdjęć przedstawiających chwile, które chcemy zapamiętać na długo. Wybierzcie zatem ciekawe fotografie i powierzcie je nam. Przygotujemy fantastyczne fotoksiążki, którymi goście weselni będą oczarowani i z pewnością będą do nich powracać przez wiele lat.

Magnesy na lodówkę… nie zapomnij o mnie

Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez magnesów na lodówce i nie tylko. Można pod nie wsunąć kartkę z wiadomością dla domowników. Można tam umieszczać listy pilnych zakupów albo po prostu informacje o czymś, o czym nie możemy zapomnieć. Podarujcie zatem gościom magnesy z nadrukowanym waszym zdjęciem. Niby drobiazg, ale każda ciotka i każdy wujek chętnie umieści go na lodówce i będzie zawsze was miło wspominał. Takie magnesy wykonujemy na trzech rodzajach podłoża: na gumie magnetycznej, aluminium lub na hardboardzie.

Breloki do kluczy… bez nich ani rusz

Wiele osób uważa breloki do kluczy za zwykłe gadżety, których mnóstwo na półkach w sklepach, więc być może i wy zdziwicie się takim pomysłem. Breloki przypina się do kluczy, by te nie gubiły nam się w torbach i plecakach, a co ładniejsze egzemplarze przypina się do pasków torebek jako oryginalne ozdoby. Jednak jak to zwykle w życiu bywa, tak i brelok brelokowi nierówny. Nasze breloki zdobimy według życzeń klientów. Mamy specjalne szablony graficzne, które można wybierać zgodnie ze swoimi upodobaniami, a w nie wplatamy zdjęcia powierzone przez klientów. Gdy breloki mają służyć jako podarunki dla gości weselnych, zwykle drukujemy na nich zdjęcie nowożeńców wraz z datą ich ślubu. To uroczy i praktyczny prezent, który zawsze podoba się weselnikom.

Prezenty dla gości weselnych – kiedy je wręczać?

To pytanie zadają sobie chyba wszystkie pary, nic więc dziwnego, że i wy macie taki dylemat. Trzeba przyznać, że nie ma tu jednego dobrego rozwiązania, bo jest ich kilka. Najczęściej prezenty dla gości weselnych ustawianie są przy talerzykach już przed rozpoczęciem wesela. Miła niespodzianka zaskakuje zatem gości, gdy tylko zasiadają do stołów. Innym rozwiązaniem jest rozdawanie prezencików przez kelnerów w trakcie zabawy, gdy młoda para dziękuje wszystkim za udział w ich święcie.

Część par decyduje się wręczać prezenty przy pożegnaniu gości, ale to dość uciążliwe rozwiązanie, bo czasem trudne do wykonania. Musicie też pamiętać, że prezenty dla weselników nie są żadnym obowiązkiem i z pewnością nikt się nie obrazi, jeśli nic nie dostanie. Jednak wielu z waszych gości ucieszy się z takich drobiazgów i będzie mile wspominać to wesel

Exit mobile version