PORADNIKI

Jak kupować, aby nie żałować?

Kto z nas nie lubi wyprzedaży? Ten dreszcz emocji, kiedy czekamy na kolejne okazje, i radość, gdy uda nam się coś „upolować” w okazyjnej cenie. Niestety efektem takiej zakupowej euforii jest często niezliczona liczba niezałożonych nigdy ubrań, czy zakurzonych gadżetów, w które zaopatrzyliśmy się w chwili słabości pod wpływem kuszącej przeceny. Z okazji Black Friday radzimy, jak kupować, aby później nie żałować ?

Określ swój budżet

Podstawowa i absolutnie najważniejsza rzecz ? Jeśli nie chcesz uciekać przed windykatorem niczym Rebecca Bloomwood w filmie „Wyznania zakupoholiczki”, to koniecznie, jeszcze zanim rzucisz się w zakupowy szał, skontroluj swój budżet i zadecyduj jaką kwotę możesz wydać podczas zakupów. Jeżeli łatwo ulegasz pokusom, wypłać pieniądze, a kartę zostaw w domu, lub zmień limit transakcji na ten dzień.

Przejrzyj swoją listę prezentów

Nie tylko tych, które chcesz dostać, ale również tych, które miałeś w planach podarować innym. Black Friday to doskonała okazja na zakupienie prezentów gwiazdkowych w okazyjnych cenach. Jeśli wiesz już, co chcesz pozostawić najbliższym pod choinką, to warto, abyś „poszperał” w konkretnych sklepach. Jeśli natomiast jeszcze nie zastanawiałeś się nad podarunkami, to zajrzyj tutaj i zobacz, dlaczego warto wcześniej zabrać się za kupowanie prezentów ?

Przejrzyj swoją szafę

Jeśli planujesz zakupy odzieżowe to koniecznie przejrzyj wcześniej swoją szafę! Zobacz, czego Ci brakuje, jakich rzeczy masz dużo, lub ubrania w jakim kolorze najczęściej wybierasz. Dzięki temu unikniesz kupienia kolejnej czarnej koszuli lub niepraktycznej spódnicy, w której i tak nie będziesz chodzić.

Sprawdź swoje ulubione i sprawdzone sklepy

Pamiętaj, że Black Friday to tylko jeden dzień, chociaż wiele firm przedłuża swoje oferty na cały weekend. Warto jednak nie marnować czasu na przeglądanie ofert wszystkich sklepów internetowych, czy bieganie po całej galerii. Zastanów się, czego potrzebujesz, i idź tylko do wybranych miejsc. W przypadku zamówień internetowych korzystaj ze stron, które już znasz. Będzie Ci łatwiej nie tylko dobrać rozmiar, ale również zminimalizujesz ryzyko niezadowolenia z jakości produktów.

Wierność (p)opłaca

Im więcej kupisz w danym sklepie, tym więcej możesz zaoszczędzić. Wiele sklepów zwiększa bowiem przyznawany rabat wraz ze wzrostem wartości koszyka. Taką promocję na Black Friday przygotował EmpikFoto. Możesz zaoszczędzić nawet 50 zł! Warto więc przy tej okazji zrobić większe zakupy. Z pewnością bogata oferta sklepu pozwoli na wybranie podarunków dla naszych najbliższych 🙂

Jeśli wprowadzisz do życia choć niektóre z powyższych zasad, to z pewnością tegoroczne zakupy podczas Black Friday uznasz za udane?

Wszystkie rabaty na Black Weekend w EmpikFoto znajdziesz tutaj.

Udostępnij:

Zostaw komentarz