INSPIRACJE

Komu potrzebne są fotoksiążki?

Najczęstszym przekłamaniem, jakiemu ulegamy, to wrażenie, że album zdjęć i fotoksiążka mogą być zamiennikami. Tymczasem, są to dwa zupełnie osobne byty. Jeśli ktoś mi nie wierzy, radzę wyobrazić sobie własne ulubione pismo kolorowe, choćby Digital Camera czy National Geographic, pocięte na kawałki i ułożone w klaserze. Być może zdjęcia pozostaną te same, być może nawet zachowany zostanie sens artykułów. Jednak coś zostanie utracone – spójność, sens ogólny. Czy wiecie, że na świecie są nawet specjaliści wykładający tworzenie fotoksiążki, jako osobną dziedzinę wiedzy?  

Nic dziwnego. W końcu fotoksiążka jest nie tylko zbiorem fotografii powiązanych tematycznie – jest opowieścią. Czasami jest reportażem z podróży, czasami historią, którą chcemy przekazać naszym dzieciom, kiedy indziej – pamiątką po ważnym wydarzeniu, takim jak ślub, komunia czy też urodziny. Tu liczy się odpowiednia selekcja zdjęć, a także kolejność w jakiej są pokazane. Liczy się też projekt: ramki zdjęć, ich kadrowanie, tło, użyte cliparty czy też dodane teksty i podpisy. Dobrze zaprojektowana fotoksiążka może zacząć żyć własnym życiem, mieć własny charakter, może być dowcipna, nostalgiczna, uroczysta, wzruszająca. Wszystko zależy od tego, jak Autor zechce ją zaprojektować.

 Należy też pamiętać, że fotoksiążka nas przeżyje. Zostanie w naszej rodzinie na zawsze i będzie cennym zapisem czasów, w których żyliśmy. Trudno wyobrazić sobie, by nasze prawnuki przeglądały nasze zdjęcia w Internecie. Za to chętnie przejrzą stare fotoksiążki.

Komu zatem potrzebne są fotoksiążki? Jeśli nie każdemu, to z pewnością rodzicom. Niepisanym obowiązkiem rodziców jest zachowywanie wspomnień z dzieciństwa – pierwszych wakacji, pierwszych dni szkoły, urodzin. Magię tych chwil doskonale oddadzą empik fotoksiążki Soft, których twarda okładka wzbogacona jest o miękkie jak poduszka wypełnienie. Przyjemna w dotyku okładka, kolorowe tła i obrazki sprawią, że Twoje dorosłe dzieci poczują radość dzieciństwa, oglądając fotoksiążkę po latach.

 Powiedz tak! Empik fotoksiążce!  Zaręczyny, ślub, wesele, podróż poślubna – to idealny czas na robienie zdjęć, a także – na tworzenie fotoksiążek. Dla tych szczególnych chwil mamy szczególną oprawę – empik fotoksiążkę Premium. Książka ta nie załamuje się po rozłożeniu – dlatego pięknie prezentują się w niej tzw. zdjęcia „rozkładówkowe”. Szeroka gama okładek, wspaniała kolekcja teł – warto pokusić się o taką pamiątkę.

 Podróżować jest bosko, mówią słowa piosenki. Czy nie byłoby wspaniale przeżywać podróże na nowo w dowolnej chwili? Warto zamknąć nasze wspomnienia w empik fotoksiążkę – Standard, Premium, Soft  czy też Fotozeszyt – by móc przezywać je na nowo, nie wychodząc z domu. Oczywiście, nikt nie zabrania Ci łączenia tematów fotoksiążek. Reportaż ślubny może łatwo stać się relacją z podróży rodzinnej!

 Prawda jest taka, że wszyscy potrzebujemy fotoksiążek. Są najpiękniejszym prezentem, ofiarowanym zawsze z kawałkiem serca autora. Są najtrwalszą pamiątką – w końcu papier jest wieczny. Zamykają na zawsze kawałek świata między okładkami i pozwalają do tego świata powrócić.

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Dla weryfikacji, podaj brakujący składnik (liczbę) działania matematycznego: Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.