PORADNIKI

Jak fotografować architekturę?

Architektura otacza nas każdego dnia, niezależnie od miejsca naszego zamieszkania. Wielokrotnie zwracamy uwagę na wyróżniające się budynki – będąc w nowych miejscach nie wiemy zwykle, w którą stronę zwrócić głowę, by zobaczyć wszystkie interesujące nas obiekty. Jak uchwycić piękno architektury na zdjęciach? Oto kilka porad.

Staraj się spojrzeć na budynek w taki sposób, który jest najmniej oczywisty.

 Wiele z nich może wyglądać całkowicie zwyczajnie, jednak po lekkiej zmianie perspektywy łatwo wydobyć – z pozornie zwykłej budowli – coś niewidocznego na pierwszy rzut oka. Często dużą rolę odgrywają również niepozorne detale, warto zwrócić na nie uwagę.

poradnik_10

Zwróć uwagę na to, jak budynek wygląda w różnych porach dnia

Czasem różnice między wyglądem dziennym i nocnym są bardzo duże, może się zdarzyć, że niezbyt ciekawa bryła architektoniczna w nocy zmienia się w interesujący obiekt za sprawą oświetlenia.

poradnik_11

 

Zwróć uwagę na detale

 Budynek może być interesujący jako całość, jednak warto przyjrzeć mu się bliżej i rozebrać go na części pierwsze. Może nowa galeria handlowa ma interesujący dach? Może pobliski salon samochodowy wykorzystuje ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, widoczne z zewnątrz? Może stara kamienica, obok której przechodzimy każdego dnia, kryje w środku interesujące schody? Możliwości jest bardzo wiele.

poradnik_12

 

Autor: Cezary Dziadurski

www.instagram.com/feelbeats_

 

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Dla weryfikacji, podaj brakujący składnik (liczbę) działania matematycznego: Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.