PORADNIKI

Idealne zdjęcia ze ślubu, czyli jak sprawić, aby najpiękniejsze wspomnienia zostały z nami na zawsze

Każdy ślub jest pięknym wydarzeniem, ponieważ łączy na zawsze dwie bliskie sobie osoby. Pomimo, że ceremonia i przyjęcie weselne zostają w pamięci pary młodej na długo, zakochani najczęściej chcą dodatkowo uwiecznić te wspaniałe chwile na zdjęciach, aby móc powracać do nich zawsze wtedy, gdy będą mieli na to ochotę.

Marzycie o wyjątkowych zdjęciach, nie tylko z ceremonii i wesela, ale także z przygotowań i podróży poślubnej? Nic dziwnego, ponieważ dzięki nim te wspaniałe momenty zostaną z Wami i Waszą rodziną na zawsze. Przy współpracy z portalem wedding.pl przygotowaliśmy dla Was poradnik, który pomoże Wam w odnalezieniu idealnie dopasowanego do Waszych potrzeb fotografa.

Znajdźcie inspiracje

Przed wyborem i rozmową z fotografem postarajcie się znaleźć inspiracje, aby później bez problemu wyjaśnić mu swoją wizję reportażu i sesji ślubnej. Koniecznie weźcie pod uwagę porę roku, w której bierzecie ślub. To od niej zależy, na jakie ujęcia będziecie mogli sobie pozwolić (np. latem wśród słoneczników, a zimą podczas śnieżnego kuligu). Warto również zastanowić się nad perspektywą – zdecydujcie czy zawsze chcecie być na pierwszym planie, czy też podobają wam się ujęcia zza drzew czy kwiatów. Jeśli sprecyzujecie wszystkie oczekiwania, łatwiej będzie Wam na podstawie portfolio odnaleźć swojego „idealnego” fotografa.

Skorzystajcie z gotowych baz

Potrzebujecie człowieka pełnego pasji i profesjonalizmu. Gdzie możecie go znaleźć? Jednym z miejsc, które ułatwi Wam poszukiwania jest organizer portalu wedding.pl, udostępniający katalogi ślubnych usługodawców, w tym także bazy fotografów. Na stronie nie tylko możecie zobaczyć osoby polecane w Waszej okolicy, ale i sprawdzić ich wolne terminy. Dodatkowo możecie skorzystać z bezpłatnej opcji skontaktowania się potencjalnym zleceniobiorcą.

Zastanówcie się, które momenty chcecie uwiecznić

Są takie momenty w czasie ślubu i wesela, których nie może zabraknąć na zdjęciach. To między innymi Panna Młoda idąca do ołtarza, przysięga małżeńska czy pierwszy taniec. Nie musicie się jednak ograniczać tylko do nich. Zastanówcie się, jakie inne chwile chcielibyście uwiecznić, aby móc do nich w każdej chwili powrócić. Możecie na przykład zaprosić fotografa do garderoby, aby zrobił zdjęcia wiszącej sukni czy garnituru. Kobiety mogą poprosić go o obecność podczas przygotowania fryzury czy makijażu – będą to dodatkowe ujęcia, które w przyszłości przypomną Wam o ważności tego dnia. Jeśli bierzecie ślub w pięknie udekorowanym kościele, pomyślcie o zdjęciu z aparatu szerokokątnego, dzięki czemu podkreślicie wyjątkowość tego miejsca. Wyjście z kościoła i lecący ryż lub serduszkowe konfetti możecie z kolei uwiecznić w formie GIFa i udostępnić znajomym w social media. Wsiadając do samochodu pokuście się o drobne gesty damy i dżentelmena, np. otwarcie drzwi przez mężczyznę i zaproszenie narzeczonej do pojazdu grzecznym ruchem ręki. Jeśli macie śmieszną tematyczną rejestrację, koniecznie uwzględnijcie ją w swoich życzeniach dotyczących zdjęć. Na fotografiach warto także uwiecznić pięknie udekorowaną salę weselną. Poproście więc fotografa, aby pierwsze zdjęcia zrobił, gdy będzie ona jeszcze pusta. Dobrze, abyście przygotowali listę takich ujęć. Wtedy z pewnością żadne z nich nie zostanie pominięte.

Zadbajcie o odpowiednią oprawę wspomnień

Po ślubie wiele par rozsyła gościom płyty lub linki do zdjęć z uroczystości. Nie musicie robić tego w sposób popularny w XXI wieku, możecie wrócić do tradycyjnej formy odbitek. Miłym gestem dla rodziców lub świadków będzie z kolei wręczenie im fotoksiążki z chronologicznym układem zdjęć z ceremonii. Wasz ślub jest przede wszystkim Waszym wspomnieniem, dlatego pamiętajcie również o sobie. Wywołajcie najpiękniejsze zdjęcia w większym formacie, np. jako fotoobraz, i powieście we wspólnym mieszkaniu. Dzięki temu zawsze będziecie mogli cieszyć się tym wyjątkowym dniem.

„To do”, czyli o czym pamiętać, aby mieć piękne wspomnienia ze ślubu i przyjęcia

Na około rok przed :

  • Poszukiwanie inspiracji
  • Odnalezienie „idealnego” fotografa
  • Zarezerwowanie terminu

Maksymalnie miesiąc przed:

  • Przygotowanie listy momentów koniecznych do uwiecznienia
  • Przekazanie swoich propozycji fotografowi

Na koniec

  • Przygotowanie pamiątkowych zdjęć dla gości (odbitki, fotoksiążka)
  • Rozesłanie linków do galerii lub płyt
Udostępnij:

Zostaw komentarz