TWOJE PROJEKTY

Ale jedwabisty papier!

Kilka dni temu wprowadziliśmy nowość – papier Kodak Professional Endura Premier. Teraz odbitki w Linii Premium możecie zamówić w wersji błyszczącej lub… jedwabistej!

Powierzchnia Błyszcząca.

Papier Kodak Premier błyszczący nieznacznie różni się od dotychczasowej Endury. Pięknie odwzorowuje kolory, głębie czerni i jest bardzo wytrzymały. Wielu z Was zdziwi się, dlaczego nie jest sygnowany logiem. Otóż Papier Kodak Professional Premier błyszczący jest przeznaczony do zastosowań profesjonalnych,  miedzy innymi do ekspozycji z tylnym podświetleniem.

Powierzchnia Jedwabista.

Papier Kodak Premier jedwabisty to całkowita nowość nie tylko w empikfoto ale również na rynku. Jego struktura  przypomina płótno. Na bardzo podobnym papierze wykonywane były odbitki w profesjonalnym atelier w dawnych latach. Wielu z Waz zapewne ma w swojej kolekcji stare fotografie o takiej właśnie powierzchni. Odbitka na takim papierze jest odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne i ma bardzo ciekawy, nietypowy wygląd.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć, które w niewielkim stopniu pomogą przybliżyć wygląd odbitek na papierze jedwabistym.

 

 

Opisy i zdjęcia nie są w stanie w pełni zobrazować tego jak odbitki na nowym papierze wyglądają w rzeczywistości, dlatego zachęcamy do złożenia testowego zamówienia. Dla wszystkich czytelników bloga mamy specjalny rabat. Z kodem b0514 odbitki na papierze jedwabistym (linia Premium w formacie 10×15 i 15×21)  są o 40%  tańsze. Kod jest ważny tylko do 21 maja 2012. Tu dowiedzie się jak skorzystać z kodu>

Dodatkowo podajemy szczegółowe  informacje o rodzajach papieru i formatach odbitek dostępnych na empikfoto.pl:

Linia Premium:

Formaty: 10×15, 15×21, 20×30, 30×40 i 30×34 – Papier Kodak Professional Endura Premier o powierzchni błyszczącej
Formaty: 10×15 i 15×21 – Papier Kodak Professional Endura Premier o powierzchni jedwabistej
Format 15×21 – Papier Kodak Professional Endura Metallic o powierzchni metalicznej

Linia Standard:

Formaty: 9×13, 10×15, 13×18, 15×21 – Papier Kodak Ektacolor Edge

Więcej na temat papieru dowiedzie się bezpośrednio na stronach Kodaka.
Papier Kodak Professional Endura Premier

Papier Kodak Ektacolor Edge

Udostępnij:

10 comments

 1. Ewa 15 maja, 2012 at 19:36 Odpowiedz

  Wywołałam 88 zdjęć na tym super papierze i załamka. Kolory przekłamane, ba! nawet dodane których na fotach nie ma np. kobieta w niebieskiej sukience – tylko sukienka niebieska reszta stonowana i bardzo spokojna a na oku zielona plama jakby miała jedno oko pomalowane na zielony kolor. Kolory jasne. Ja oddałam do reklamacji :o( a przykre bo wiązałam z tym papierem głębokie nadzieje. Dla porównania mam wywołane na innym papierze i zupełnie inna jakość barw.Pozdrawiam.

  • agata/empikfoto 15 maja, 2012 at 21:06 Odpowiedz

   Ewa, może to nie koniecznie kwestia papieru, tylko korekcji kolorystycznej zdjęć. Proponujemy złożenie reklamacji w salonie, w którym odbitki zostały odebrane z dodaniem konkretnych uwag. Zdjęcia zostaną wykonane ponownie.

 2. Mariusz 11 września, 2012 at 12:49 Odpowiedz

  Macie gdzieś profil kolorystyczny maszyny do tego papieru ?

  PS Ewa, widziałem świetnie wywołane foty na tym papierze. Ogień! Koniecznie wersja jedwabista 🙂

 3. Paweł 14 czerwca, 2013 at 22:54 Odpowiedz

  Cóż, pogooglowałem trochę i nie jest to co prawda Professional Endura, ale pokrewne (może pod zmienioną nazwą?) profile kolorystyczne dla papierów Kodaka z maszyny QSS-37HD jaka jest używana w EMPIK foto. Gdyby punkt realizacji trochę się wysilił to dostaliby profil ICC od producenta, który mogliby od razu wrzucić na stronę zamówień, a tak przeszedłem przez chyba 5 podstron…

 4. Kama 16 listopada, 2014 at 21:43 Odpowiedz

  Witam 😉
  W jaki sposób mogę zamówić testową odbitkę jednego z moich zdjęć na dwóch rodzajach papierów : jedwabistym i błyszczącym w Linii Premium?

Zostaw komentarz