INSPIRACJE

Agnieszka Dygant laureatką nagrody festiwalu Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2018

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek profesjonalną produkcję bez filmowego klapsa. To on wyznacza rytm poszczególnych ujęć. Diamentowy Klaps Filmowy to wyjątkowa nagroda najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2018. Wczoraj do grona wyróżnionych dołączyła Agnieszka Dygant.

Jak co roku oficjalna gala otwarcia festiwalu w Sopocie była połączona z docenieniem tych, którzy poprzez filmy na stałe zapisują się w pamięci widzów. Wybór „Listów do M2”, które zostały zaprezentowane na wieczornym pokazie, nie był przypadkowy. Na wielkim ekranie mogliśmy śledzić losy Kariny Lisieckiej, w którą z właściwym sobie wdziękiem wcieliła się Agnieszka Dygant – tegoroczna laureatka nagrody.

Diamentowy Klaps Filmowy przyznawany jest aktorom za osobowość wnoszącą do kina pozytywne przesłanie. W minionym roku nagrodę odebrał Maciej Stuhr. Dziękując jurorom za to wyróżnienie, zauważył, że jedną z najtrudniejszych i najbardziej niedocenianych sztuk jest sztuka rozśmieszania ludzi. Visa Kino Letnie konsekwentnie stawia na uśmiech i bezpretensjonalność. Podczas jedenastej odsłony festiwalu doceniono aktorkę, która od lat zaraża pozytywną energią. Jej znaki charakterystyczne to dystans do siebie, żywiołowy temperament i bezpośredniość w kontakcie z widzami. Te cechy od lat zapewniają jej sympatię publiczności. Aktorka jest znana z popularnych seriali („Prawo Agaty”, „Fala zbrodni”, „Na dobre i na złe”) i kinowych mega hitów. Wystąpiła w „Listach do M3” w reżyserii Tomasza Koneckiego, a także w produkcjach, pod którymi podpisał się Patryk Vega. To artystka, która potrafi sprostać najtrudniejszym wyzwaniom aktorskim. Bez względu na film w którym występuje, rola którą gra wywołuje uśmiech i pozytywne emocje wśród widzów.

EmpikFoto ma przyjemność wspierać ten wyjątkowy festiwal 🙂 Zapraszamy Was serdecznie do udziału!

Udostępnij:

Zostaw komentarz