blog.empikfoto.pl

5 pomysłów na to, skąd czerpać inspiracje

Czasami za oknem pogoda nie zachwyca. Czasami chciałoby się wstać wcześniej, ale jakoś trudno wychylić nos spod ciepłej kołdry. Czasami krąży nam po głowie świetny pomysł, ale jakoś nie da się go złapać. Wam także brakuje czasami inspiracji do robienia zdjęć? W takim razie mamy dla Was 5 pomysłów na to, gdzie jej szukać i jak ją znaleźć!

Oglądaj jeszcze więcej zdjęć

Z całą pewnością śledzisz ulubione profile na facebooku, przeglądasz Instagram i odwiedzasz ciekawe blogi fotograficzne. Warto jednak co jakiś czas aktualizować listę obserwowanych stron i kont, by nie „przyzwyczaić się” do oglądanych zdjęć. Większość fotografów posiada własny styl, co z pewnością inspiruje i zachęca do poprawy własnego warsztatu, ale może również sprawić, że na pewne ujęcia zaczniemy patrzeć zawsze z podobnej perspektywy. A to może zniszczyć kreatywność! Co warto zrobić?

Wyjdź na zewnątrz

Nic nie działa tak dobrze na umysł, jak świeże powietrze. Podczas spaceru możesz także spokojnie przemyśleć wszystkie pomysły, które krążą Ci po głowie, a przy okazji być może natkniesz się na coś, co zainspiruje Cię do zrobienia ciekawych zdjęć. Po prostu ciesz się pogodą, pozwól kreatywnym myślą płynąć i uważnie rozglądaj się dookoła. To na serio pomaga!

Zobacz także posty, które zainspirują Cię do robienia zdjęć:

Spraw sobie przyjemność

Czasami ogromna ilość pomysłów na zdjęcia może przytłaczać, a trudność w uchwyceniu tego najlepszego może denerwować. Dlatego na chwilę zapomnij i spraw sobie odrobinę przyjemności. Ulubiona przekąska, wyjście z przyjaciółmi lub oddanie się hobby wyzwala masę endorfin. A jeśli włączysz najchętniej oglądany serial lub sięgniesz po książkę, która czeka na przeczytanie – pomysły mogą zacząć same wpadać do głowy.

Weź kartkę i ołówek

Nad dużą ilością pomysłów trudno jednak panować. Co robią profesjonaliści? Planują! Dlatego weź kartkę i ołówek, zapisz wszystkie pomysły, które wpadają Ci do głowy, wykonaj rysunki, stwórz mapę myśli i zbierz na papierze wszystko to, co od dawna krąży w Twojej wyobraźni. Dzięki temu łatwiej będzie oddzielić dobre pomysły od tych nieco słabszych, poszukać odpowiednich inspiracji w sieci i wreszcie – ruszyć z aparatem w wybrane miejsce, by złapać kadr idealny.

Po prostu spróbuj robić zdjęcia

Nadal nie masz pewności, że inspiracja do Ciebie wróciła, a w Twojej głowie rodzą się wyjątkowe pomysły? To nic. Po prostu weź aparat i zacznij robić zdjęcia. Próbuj, eksperymentuj, podejmuj nowe tematy i po prostu baw się fotografią. W końcu to Twoje hobby i ma sprawiać Ci mnóstwo przyjemności!

Przeczytaj także:

 

Exit mobile version