INSPIRACJE

5 pomysłów na… kwadratowe odbitki!

Kwadratowe odbitki stają się coraz popularniejsze. Te fotografie w formacie 10×10 cm doskonale sprawdzają się we własnoręcznie przygotowanych albumach, jako wystrój wnętrz czy też w innych oryginalnych aranżacjach. Maksymalna jakość zdjęć w połączeniu z ich niecodziennym formatem pozwala stworzyć wiele niebanalnych pomysłów na ich wyeksponowanie. Zobaczcie jakie propozycje przygotowaliśmy dla was!

Instagramowa tablica w realu

Jeśli jesteście praktycznie uzależnieni od Instagrama, a wasze oko już z niemal mistrzowską precyzją wychwytuje kadry, które pięknie będą się prezentować na waszej „tablicy” lub w InstaStories, to z pewnością spodoba wam się pomysł na Instagrama w wersji analogowej. Wystarczy, że zaopatrzycie się w tablicę magnetyczną i wydrukujecie ulubione odbitki w kwadratowym formacie. Do tego, na stronie Empik Foto, dobierzcie drewniane ramki magnetyczne, na których możecie wygrawerować odpowiednie hasztagi czy podpisy pod zdjęciami. Wszystko poprzyczepiajcie  do tablicy i cieszcie się swoim Instagramem w realu.

Zdjęcia na klamerkach

Niestandardowym sposobem na wyeksponowanie fotografii w domu są również zdjęcia na sznurku. Wystarczy zaopatrzyć się w drewnianą ramkę (np. taką po obrazie) lub zbić ją samodzielnie. W środku mocujemy sznurek, do którego będziemy przyczepiać za pomocą klamerek zdjęcia. Taka galeria będzie niebanalną ozdobą i pamiątką. Możecie ją również komuś sprezentować – wtedy przy kilku klamerkach dodajcie kartki z życzeniami.

Pamiątkowy kolaż

Ta opcja sprawdzi się nie tylko przy ozdabianiu własnego wnętrza, ale również jako prezent dla najbliższych. Przygotujcie antyramę o dowolnej wielkości – na kartonie naklejcie kwadratowe zdjęcia ze wspólnej podróży, bilety lotnicze czy inne pamiątki (naszywki, plecione bransoletki, koszulkę z obozu językowego z podpisami przyjaciół itp.). Wszystko możecie w zabawny sposób opisać i udekorować. Taki prezent wywoła uśmiech na twarzy osoby obdarowanej i z pewnością zajmie honorowe miejsce na jej ścianie.

Własna galeria

Do pomysłowego wyeksponowania zdjęć nie potrzebujecie nic innego jak… samych odbitek! Kawałek wolnej ściany, na którą nie mieliście do tej pory pomysłu może teraz zamienić się w waszą prywatną galerię. Możecie trzymać się dowolnego kształtu– kwadratu czy też prostokąta, przyklejając zdjęcia do ściany. Podłużna forma sprawdzi się o wiele lepiej nad łóżkiem lub kanapą. Ułożone w ten sposób kwadratowe odbitki będą ozdobą samą w sobie.  

Mini album

Kwadratowe odbitki są również idealne do przygotowania mini albumu, który będziecie mogli mieć zawsze pod ręką. Wystarczy plik ulubionych zdjęć zebrać ze sobą i w każdym, przy pomocy dziurkacza, zrobić z boku dziurki (koniecznie odmierzcie prawidłowo odległości, aby wszystkie zdjęcia miały dziurki w tym samym miejscu!). Przewińcie przez nie ozdobną wstążeczkę. Jeśli chcecie, możecie również samodzielnie przygotować okładkę na Wasz album. Każde zdjęcie możecie podpisać, dodać cytat czy też zebrać na nich podpisy przyjaciół. Taka pamiątka będzie zawsze pod ręką, przypominając o najpiękniejszych chwilach! Inspirację na inny album DIY znajdziecie tutaj.

Zdjęcia w kwadratowym formacie możecie zamówić na stronie Empik Foto.

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Dla weryfikacji, podaj brakujący składnik (liczbę) działania matematycznego: Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.