INSPIRACJE

Plan na idealny wieczór panieński

Organizacja ślubu i wesela to niezwykle angażujące zajęcie, które najczęściej spoczywa na głowie panny młodej. Dekoracje, poszukiwanie sukni ślubnej, walka z terminami fotografów oraz zespołów muzycznych to tylko namiastka obowiązków, które już kilkanaście miesięcy przed ślubem zaprzątają jej głowę. Z tego powodu wieczór panieński szykowany jest w tajemnicy, aby młoda mogła przed ślubem odpocząć i naładować baterie w gronie bliskich jej kobiet. Jak sprawić, aby ten symboliczny ostatni dzień wolności był niezapomniany?

Najczęściej organizacją wieczoru panieńskiego zajmuje się świadkowa, która korzysta również z pomocy pozostałych przyjaciółek panny młodej. Warto zadbać o każdy detal tego wieczoru, aby sama zainteresowana na długo go zapamiętała. W końcu to jej ostatni wieczór w charakterze panny 😊

Miejsce

To, gdzie zorganizujecie wieczór panieński, zależy od wielu czynników: liczby zaproszonych osób, upodobań panny młodej, waszego budżetu czy kreatywności. Możecie wybrać się do SPA, na imprezę, do restauracji czy zorganizować takie przyjęcie w domu. Zanim podejmiecie decyzję, koniecznie zastanówcie się, jak ten wieczór chciałaby spędzić wasza przyjaciółka – jeśli na co dzień jest domatorką, to pewnie urządzenie hucznej imprezy w najmodniejszym klubie w mieście nie będzie najlepszym pomysłem. Jednak kolacja z grami w klimatycznej knajpce w towarzystwie najbliższych jej kobiet, z pewnością tak! 😊

Atrakcje

 

Nieważne czy wynajmiecie prywatną lożę w klubie, czy zostaniecie w zaciszu domowym, taki wieczór nie może obejść się bez odpowiednich atrakcji. Jedną z nich jest test wiedzy o przyszłym mężu. Wystarczy przygotować zestaw pytań, na które wcześniej odpowie narzeczony. Możecie zacząć od tych łatwych np. o ulubione danie czy rozmiar koszuli, poprzez te zabawniejsze jak np. cecha charakteru, która go w Tobie najbardziej denerwuje, czy za co ceni przyszłą teściową 😉 Za każdą złą odpowiedź, Panna Młoda musi wykonać jakieś zadanie. Kolejnym pomysłem jest „Księga Rad Żony Perfekcyjnej”. W zeszycie niech każda z was zapisze złote rady dla przyszłej żony, np. „nie rób niczego, co twój mąż może zrobić za ciebie” – ogranicza was jedynie wyobraźnia! Taka „księga” zapewni wam dużo radości w trakcie jej przygotowywania, a także, jeśli dodatkowo przygotujecie ją na bazie personalizowanego zeszytu lub albumu z drewnianą okładką i grawerem, np. „Wieczór Panieński Karoliny”, będzie wspaniałą pamiątką wspólnego wieczoru!

Dekoracje

Każda przestrzeń, w której zorganizujecie wieczór panieński, wymaga odpowiednich dekoracji. Możecie je dopasować do motywu przewodniego (impreza hawajska, w stylu lat 20 czy burleski) lub też dostosować do ogólnego planu wieczoru. Jeśli waszym zamysłem jest wyjście na miasto, to dla każdej uczestniczki wieczoru przygotujcie personalizowaną koszulkę. Umieśćcie napis „Team Bride” lub „Wieczór Panieński Karoliny”, a dla najważniejszej osoby tego wieczoru zróbcie podobną, ale w innym kolorze i z dużym napisem „Panna Młoda”. Tak ubrane, z pewnością wyróżnicie się z tłumu, jeśli waszym planem jest szalony wypad na miasto. Jeśli impreza pozostaje w domu – zróbcie Pannie Młodej niespodziankę w postaci… jej galerii! Przygotujcie kilka plakatów z jej zdjęciami w postaci komiksu – z lat dzieciństwa, nastoletnich szaleństw oraz poznania narzeczonego. Poza zdjęciami możecie dodać zabawne kliparty, czy „dymki” z tekstami. Plakaty oprawione w antyramy i z podpisami wszystkich uczestniczek będą wspaniałą pamiątką.

Prezent dla Panny Młodej

Ostatni wieczór szaleństw nie może obyć się bez podarunku, który pozwoli przyszłej żonie, choć na chwilę powrócić pamięcią do panieńskich lat. W tym celu możecie jej przygotować… fotoksiążkę! Zdjęcia z każdą z was, z dzieciństwa, z szalonych wyjazdów, z urodzin opatrzone podpisami, czy zabawnymi komentarzami będą niebanalną pamiątką. Na końcu umieśćcie swoje życzenia oraz podpisy. No i cóż – pozostaje Wam życzyć szalonej zabawy!

Jako druhna, sprawdź też, jak możesz pomóc swojej przyjaciółce w organizacji ślubu – wszystkie najpotrzebniejsze informacje znajdziesz tutaj.

Wszystkie personalizowane podarunki znajdziecie na stronie Empik Foto.

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Dla weryfikacji, podaj brakujący składnik (liczbę) działania matematycznego: Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.