LIFESTYLE

5 sposobów na odpoczynek w trakcie świątecznej gorączki

Przedświąteczny stres na wielu osobach odciska swoje piętno – podkrążone oczy, sweter założony na lewą stronę i posolona herbata to dopiero pierwsze objawy przemęczenia. Często, mimo podziału obowiązków czy pomocy ze strony np. męża, logistyczna część przygotowań pozostaje na barkach kobiety. Jeśli więc nie chcesz w dniu Wigilii zachowywać się jak Grinch, to koniecznie znajdź chwilę na odpoczynek jeszcze przed 24 grudnia.

Mama co chwilę dzwoni pytając, czy zrobiłaś już farsz do pierogów, córka panikuje, że nie może znaleźć odpowiedniego prezentu dla chłopaka, a mąż wciąż upewnia się, że upieczesz jego ulubione ciasto. Co więcej, jedną ręką mieszasz bigos, a drugą zagniatasz ciasto na pierniczki… Jeżeli przedświąteczna gorączka w Twoim domu wygląda podobnie, to Zespół Kryzysowy EmpikFoto radzi jedno – zostaw to wszystko na jeden wieczór i zrób jakąś rzecz z poniższej listy. Albo najlepiej wszystkie!

Weź długą kąpiel albo idź na masaż

Jeśli możesz, zarygluj drzwi do łazienki, nalej do wanny gorącej wody i dosyp relaksujących soli. Dodatkowo zapal kilka świec i włącz ulubioną muzykę. Nałóż maseczkę na twarz lub włosy i relaksuj się, dopóki woda nie zrobi się zimna 😊 Jeśli jednak obawiasz się, że co chwilę będziesz słyszeć pukanie do drzwi i pytania czy „Długo jeszcze?”, to wybierz się na masaż. Profesjonalna obsługa z pewnością zadba o Twój komfort i odprężenie.

Głośno śpiewaj!

Śpiewanie na głos poprawia krążenie krwi, dotlenia mózg i poprawia humor. Jeśli więc nie masz możliwości wyrwać się z domu, to włącz swoją ulubioną płytę i śpiewaj ile sił w płucach.

Zjedz coś pysznego

Może to być ciasto, ulubiona czekolada czy nawet pizza. Grunt, żeby danie sprawiło Ci przyjemność 😊 Podniesiesz poziom endorfin, a co za tym idzie – poprawisz swój nastrój. Nie przejmuj się dietą, w grudniu dodatkowe kalorie nie odkładają się na biodrach 😉

Spotkaj się z przyjaciółmi

Nic tak dobrze nie rozluźnia i nie uspokaja skołatanych nerwów, jak wieczór spędzony z przyjaciółkami. Lampka wina, Wasza ulubiona restauracja i wspólne żarty poprawią Ci nastrój i pozwolą się odprężyć. Jesteśmy przekonani, że Twoje przyjaciółki również potrzebują chwili wytchnienia, więc żadna nie odmówi, gdy zaproponujesz wspólny, przedświąteczny relaks😉

Wyjedź gdzieś

Domyślamy się, że na kilka dni przed Świętami nie możesz pozwolić sobie na weekendowy wyjazd w góry lub do SPA. Dlatego warto chociaż niedzielne popołudnie spędzić poza domem – na świątecznym jarmarku lub spacerze głównymi ulicami miasta, podziwiając ich przystrojenie i oświetlenie. Taki spacer dotleni mózg i pozwoli z nowymi siłami wrócić do przygotowań.

Do Świąt pozostała już tylko chwila. Pamiętaj, że to, co się w nich najbardziej liczy, to czas spędzony wspólnie z rodziną. Dlatego nie przejmuj się, jeśli płytki w łazience nie będą idealnie wypolerowane, a na stole pojawi się kupny sernik zamiast domowego, naprawdę nikt nie będzie Ci miał tego za złe 😊

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Dla weryfikacji, podaj brakujący składnik (liczbę) działania matematycznego: Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.