INSPIRACJE

Podziel się swoją pasją!

Dookoła nas jest wielu młodych i zdolnych ludzi, którzy interesują się fotografią profesjonalną lub amatorską. Postanowiliśmy, że co pewien czas będziemy wyszukiwać takie perełki i zachęcać je do dzielenia się swoją pasją na naszym blogu 😊 Dzisiaj poznajcie Adriana, młodego adepta sztuki fotograficznej, który najbardziej lubi fotografię abstrakcyjną.

Imię: Adrian

Wiek: 22

Zajęcie: student Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku fotografia

Zainteresowania: moda, muzyka, film

Ulubiony rodzaj fotografii: abstrakcja, człowiek

Kilka słów o sobie:

Jestem miłośnikiem obrazów w ogóle. Samo patrzenie i interpretowanie codzienności to całkiem ciekawe zajęcie dla osoby unikającej tłumu i szalonych wydarzeń. Swoje widzenie pokazuję poprzez fotografię, to mi pozwala na wydzielenie tej przestrzeni całkowicie wytworzonej. Mimo wizualnego chaosu, życie staram się na każdym kroku uspokajać, niekiedy przemilczeć, żeby później zamknąć je w pewnej formie i pokazać… może 🙂

Najważniejsze w fotografii dla mnie to światło! To podstawa, bez światła nie ma obrazu. Ważna jest też WOLNOŚĆ twórcza. To istotne, żeby ją poczuć i wyzwolić. Fotografia cyfrowa, możliwości jej przetwarzania i dostępne narzędzia tworzą tak nieograniczoną przestrzeń, że można te obrazy z głowy przenieść, zmaterializować. Z drugiej strony nad tym ogromem środków trzeba panować, bo łatwo się w tym pogubić.

Mój ulubiony trick to wydzielenie obiektu fotograficznego z przestrzeni i pozostawienie czystej formy. Dobrze działa na widza!

Moja foto rada to… rób to, co Cię interesuje. Myślę, że nie ma nic gorszego, niż tworzenie czegoś na siłę, co jest kompletnie poza nami. Szczególnie na początku naszej fotograficznej drogi. Szczerość jest najważniejsza. Przełożenie każdego zagadnienia i tematu na swoją estetykę. Tworzenie tego, czego nie czujemy i z czym się nie utożsamiamy może zachwiać nasze uczucie do fotografii.

Więcej zdjęć Adriana możesz zobaczyć na jego Instagramie

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Dla weryfikacji, podaj brakujący składnik (liczbę) działania matematycznego: Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.