INSPIRACJE

Przegląd najciekawszych przebrań na ostatnią sobotę karnawału

Ostatnia sobota karnawału to wieczór, który warto spędzić na szalonej zabawie ostatkowej. Tego dnia częściej niż zwykle organizowane są imprezy, podczas których obowiązkowym strojem jest niebanalne przebranie. Jeśli jednak wszystkie miejsca na bale przebierańców są już wyprzedane, lub zwyczajnie wolisz bawić się tylko w towarzystwie znajomych, to koniecznie zastanów się nad organizacją domówki. Playlista gotowa, zabieraj się więc za przygotowywanie stroju i kilku gadżetów, które sprawią, że to właśnie Twoja impreza zostanie okrzyknięta balangą roku.

Nie bądź kolejnym niegrzecznym kociakiem

Nie oszukujmy się, idąc na imprezę przebierańców zobaczymy przynajmniej jednego niegrzecznego kociaka, pielęgniarkę w wysokich szpilkach (a co z chodakami?!) i królewnę śnieżkę w wersji dla dorosłych. Natomiast panowie będą prężyć klaty w strojach policjantów, batmanów i innych superbohaterów. Jeśli chcecie zdobyć tytuł króla i królowej balu, to lepiej postawcie na kreatywność, a nie kuse spódniczki i nadmuchane mięśnie. Shrek i Fiona? Luigi i Mario? Doskonałą inspiracją jest również moda minionych dekad. Szalone lata 80. będą niezwykle proste do odtworzenia – wystarczy pożyczyć od taty ortalionowy dres lub getry i body w neonowych kolorach od mamy. Preferujecie mniej kontrowersyjny styl? Cofnijmy się do niezwykle gustownych lat 60. Sukienka w grochy, apaszka we włosach czy obcisła koszula i spodnie dzwony. Jeśli macie do siebie dystans, pomyślcie nad „nowym” wydaniem standardowych przebrań. Wilk i Czerwony Kapturek? Pod warunkiem, że to kobieta będzie wilkiem, a partner… no właśnie 😉

Mały superbohater

Przebrania dla dzieci to już zupełnie inna, często trudniejsza kategoria. Poza gustem rodzica ważna jest bowiem ocena malucha, który nie będzie miał skrupułów, aby w ostatniej chwili zakomunikować, że w takim przebraniu to on nigdzie nie idzie. I kropka.

Szykując strój dla dziecka warto więc skonsultować z nim projekt przebrania. Jeśli powie, że chce być Supermanem, (czerwona peleryna, jasno niebieski strój z czerwonymi majtkami naszytymi na spodnie) to upewnijcie się czy tym z bajki, czy z najnowszej wersji filmu, w której superbohater ma przygaszone kolory i… nie nosi majtek na spodniach. Podobny problem może pojawić się też na przykład w przypadku obdarzonego mocą szybkości Flasha – niebieskie spodnie, czerwona koszulka i hełm czy obcisły, czerwony strój? Właśnie takie „niuanse” będą dla dziecka niezwykle istotne. Dopilnuj więc, aby każdy element stroju był zaakceptowany przez „klienta” 😉  

Warto uwiecznić najlepsze chwile

Szalona impreza karnawałowa to doskonała okazja do zrobienia kilku zdjęć. Jednak nie takich standardowych selfie. Twoja domówka zasługuje na profesjonalną oprawę 😊 Postaw więc w pokoju… fotobudkę! Spokojnie, nie musisz wynajmować żadnej firmy eventowej. Możesz ją przygotować z tego, co masz w domu. Brzmi kosmicznie? Nic prostszego! Wystarczy, że przeznaczysz na ten cel 1 m². Tłem może być jednolita lub kolorowa ściana. Jeśli jednak, z jakiegoś powodu, nie odpowiada Ci to rozwiązanie, wystarczy zawiesić prześcieradło lub inny materiał. Teraz czas na gadżety. Kup kolorowy karton i patyczki do szaszłyków. Teraz ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Wąsy, broda, okulary, zabawne napisy –  jeśli nie masz zdolności manualnych pobierz gotowe szablony z Internetu. Możesz również naszykować dodatkowe akcesoria przy pomocy domowych zasobów: kapelusze, peruki, pluszaki, plastikowe pistolety itp. Zdjęcia możecie robić aparatem lub smartfonem. Odbitki z takiej imprezy będą idealnie prezentować się w albumach lub w ramce, jako wspomnienie nietuzinkowej imprezy!

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Dla weryfikacji, podaj brakujący składnik (liczbę) działania matematycznego: Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.