LIFESTYLE

Trochę Inny Ten Festiwal!

Jest nam niezmiernie miło, ponieważ zostaliśmy patronem Trochę Innego Festiwalu Fotografii TIFF, który rozpocznie się już 26 października we Wrocławiu i potrwa do 30 listopada.
Dlaczego Trochę Inny ?
Jego formuła przyjmie postać dotychczas niespotykaną, np. będziecie mogli  obserwować tworzenie poszczególnych wystaw od podstaw!


 

Poniżej kilka słów od organizatorów Festiwalu.

W obszarze festiwalu odbędzie się 5 sekcji tematycznych: Program Główny, Publikacje, Szkoły, Debiuty i projekt Basen.

W ramach Programu Głównego grupa twórców Dita Pepe (Czechy), Sascha Weidner (Niemcy) oraz Grzegorz Przyborek (Polska) przeprowadzi wyjątkowy eksperyment, badający problemy oraz możliwości istniejące w zmiennej i dynamicznej współczesności. Zaproszeni artyści stworzą ekspozycję od jej podstaw, spróbują podnieść sam proces tworzenia wystawy do rangi dzieła. Widzowie będą świadkami procesu kreacji – etapu, który zwykle nie jest ujawniany i pokazywany odbiorcom, a czasem wręcz trzymany w tajemnicy. Od 26 października za pośrednictwem strony www.tiff.wroc.pl będzie można śledzić krok po kroku proces kreowania planowanej wystawy.

W ramach sekcji Publikacje zaprezentowane zostaną najnowsze trendy w dziedzinie publikacji fotograficznych, ze szczególnym uwzględnieniem autorskich i niezależnych wydawnictw, także tych funkcjonujących poza mainstreemem, jak self-publishing.

Sekcja Szkoły obejmie trzy przekrojowe wystawy najlepszych studentów Uczelni: PWSFTviT w Łodzi, Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie oraz Akademii Fotografii z Warszawy.

Sekcja Debiuty promować będzie nieznaną polską fotografię, a wybrane projekty będzie można zobaczyć na zbiorowej ekspozycji w przestrzeni Browaru Mieszczańskiego. Z kolei założeniem przedsięwzięcia Basen jest zainicjowanie spotkania grupy dziesięciu młodych artystów. Każdy z nich, zgodnie z formułą „procesu w konstrukcji”, w udostępnionych kadziach Browaru Mieszczańskiego, będących niegdyś basenami na piwo, stworzy i zaprezentuje swoją pracę nawiązującą do medium fotograficznego.

Weekend otwarcia Festiwalu 8-11 listopada 2012.
Browar Mieszczański
// wystawy sekcji: Program Główny, Publikacje, Basen, Debiuty.
Muzeum Współczesne Wrocław
// wystawy: PWSFTviT w Łodzi i Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie.
Biuro Festiwalowe Impart
// wystawa Akademii Fotografii.

Zapraszamy również na stronę festiwalu: tiff.wroc.pl

PS. Wkrótce dla czytelników naszego bloga będziemy mieli kilka wejściówek na wystawy w ramach festiwalu. Bądźcie czujni! 🙂

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Dla weryfikacji, podaj brakujący składnik (liczbę) działania matematycznego: Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.