KONKURSY

Konkurs Fotograficzny Empiku 2012 rozstrzygnięty !

Znamy zwycięzców czwartej edycji Konkursu Fotograficznego Empiku. Spośród rekordowej liczby 4 tysięcy uczestników Konkursu nagrodę główną (aparat Nikon, Zaawansowany Kurs Fotografii w Akademii Fotografii i program do obróbki zdjęć Corel PSP X4 PL) Jury pod przewodnictwem Tomka Albina przyznało Marcinowi Pakule z Łodzi za zdjęcie pod tytułem „Zdziwienie”.

I miejsce – Marcin Pakuła „Zdziwienie”

Jurorzy: Tomek Albin, Igor Omulecki i Szymon Szcześniak napisali w uzasadnieniu werdyktu: Zwycięskie prace przede wszystkim wybijały się emocjami spośród olbrzymiego grona nadesłanych zdjęć. Oprócz spełnionych warunków technicznych, miały w sobie także poczucie humoru. Poziom, jak to zwykle bywa podczas takich konkursów, był nierówny. Pierwsza selekcja polegała na usunięciu prac, które były zdjęciami „wakacyjnymi”. Braliśmy pod uwagę kompozycję , grę światła i wydobyty charakter. W dzisiejszych czasach jednym z elementów, którego brakuje w zalewie zdjęć cyfrowych jest dowcip. Nagrodzona praca z pierwszego zdjęcia spełnia wszystkie warunki dobrej fotografii. Druga praca ma klimat artystyczny i pomysł w kadrze. Trzecie zdjęcie jest bardzo ładnym portretem, w którym najważniejszy jest klimat.
II miejsce i aparat Nikon COOLPIX L810, zaawansowany Kurs Fotografii w Akademii Fotografii oraz program do obróbki zdjęć Corel PSP X4 PL przypadło Małgorzacie Rudzińskiej, również z Łodzi za zdjęcie „Limit to your love.

II miejsce – Małgorzata Rudzińska , „Limit to your love”

III miejsce Jury przyznało Mateuszowi Czerwińskiemu z Gorzowa Wielkopolskiego. Laureat III miejsca otrzyma nagrodę w postaci aparatu Nikon COOLPIX S3300, zaawansowany Kurs Fotografii w Akademii Fotografii oraz program do obróbki zdjęć Corel PSP X4 PL.

III miejsce – Mateusz Czerwiński „W oczekiwaniu”

Nagrodę Publiczności (program do obróbki zdjęć Corel PSP X4 PL) otrzymuje Anna Paluch z Białej Podlaskiej za zdjęcie „Zima”.

Nagroda Publiczności – Anna Paluch „Zima”

Konkurs Fotograficzny Empiku, który obejmuje jedną kategorię – portret, był kierowany do pasjonatów fotografii, którym wygrana umożliwi doskonalenie warsztatu. Zgłoszenia do Konkursu były przyjmowane przez blisko 2 miesiące za pośrednictwem strony www.empikfoto.pl. Do wyścigu o nagrody zostało zgłoszonych w sumie 10 600 zdjęć. W konkursie wzięło udział 4 tysiące osób (każdy mógł zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia).
Kolejna, piąta już edycja Konkursu Fotograficznego wystartuje za rok.

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Dla weryfikacji, podaj brakujący składnik (liczbę) działania matematycznego: Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.