TWOJE PROJEKTY

Odbitki HD – sekret tkwi w szczegółach!

W ofercie empikfoto.pl znajdziecie dwie linie zamawiania odbitek:  Standard i Premium. Zdjęcia zamówione w Linii Premium wykonywane są na wysokiej klasy maszynach Noritsu QSS-37D w rozdzielczości 640dpi.  Formaty 20×30, 30×40 i 30×45 dodatkowo wywołujemy na najwyższej jakości papierze Kodak Professional Ultra Endura HD.

Wielu z Was zapyta, czy różnica jest rzeczywiście widoczna?

Tak! A sekret tkwi właśnie w szczegółach. Odbitki z Linii Standard wyglądają bardzo dobrze, jednak te z Linii Premium dużo lepiej!

Przy dobrym zdjęciu w małym formacie różnice mogą być niezauważalne na pierwszy rzut oka, przy większych formatach zaczynają być bardziej widoczne.  Wprawione oko dostrzeże je od razu! Postaramy się przedstawić tutaj  detale obrazujące wyższość odbitek 640dpi na papierach HD. Będzie to trudne, ze względu na zatracenie jakości przy przenoszeniu obrazu  z papieru z powrotem na ekran monitora. Mamy nadzieję, że poniższe zdjęcia przedstawią te różnice wystarczająco.

Zdjęcie odbitki wykonanej na standardowym Papierze Kodak przy rozdzielczości 320 dpi

Zdjęcie odbitki wykonanej na Papierze Kodak Professional Ultra Endura HD przy rozdzielczości 640 dpi

Znaleźliście różnice? Jeśli nie, to może poniższe zbliżenia pomogą Wam je dostrzec.

Kwadrat złożony jest z linii oddzielonych równymi odstępami. Po lewej stronie widzimy, że maszyna nie poradziła sobie z oddzieleniem linii i co pewien czas zlewają się one w grubsze paski. Po prawej stronie widzimy dokładne odstępy między liniami. Różnica widoczna jest również w przejściach kolorystycznych. Po prawej stronie żółć przechodzi w czerwień znacznie płynniej. Ta różnica jest jednak subtelniejsza.Tu również widzimy jak Maszyna nie poradziła sobie z oddzieleniem linii co spowodowało wytworzenie się kropek na przecięciu linii kratki.

 

No tak.. ale przecież najczęściej fotografujemy krajobrazy, twarze, przedmioty, a nie struktury takie jak powyżej..

Takie różnice są również widoczne gołym okiem na fotografiach, jednak zatracają się przy skanowaniu, powtórnym fotografowaniu itd. Właśnie z tego względu postanowiliśmy zamieścić tu tylko ewidentne przykłady. Z naszych testów wynikało, że 90% osób, którym pokazywaliśmy odbitki HD  i Standardowe, na których był krajobraz, architektura lub portret, wskazywało, która z nich jest lepszej jakości. Zawsze była to odbitka HD. Tylko 10% osób nie mogło się zdecydować lub pokazało źle.

Jak opisać jakość hd na konkretnych przykładach w fotografii? Liście drzew mają ostrzejsze kontury i można je wyodrębnić z całej masy zieleni, twarze są trochę gładsze. Dobrym przykładem była fotografia, której użyliśmy przy testach.  Wykonaliśmy zdjęcie budynku z dość znacznej odległości. Pod nim zaparkowane były samochody. Na odbitkach HD numery rejestracyjne tych aut były czytelne. Na standardowych widać było tylko czarne nierozpoznawalne znaki.

Proponujemy, żebyście sprawdzili to sami. Odbitki HD w formatach 20×30, 30×40 i 30×45 wyglądają naprawdę świetnie!

 

Udostępnij:

2 comments

  1. ee 3 stycznia, 2013 at 13:57 Odpowiedz

    a co to za porównywanie zdjęć o różnej rozdzielczości ?? oczywistym jest jest na obrazie o większej rozdzielczości widać więcej szczegółów – i jakość papieru nie ma tu nic do rzeczy – te wnioski są zafałszowane!

Zostaw komentarz

Dla weryfikacji, podaj brakujący składnik (liczbę) działania matematycznego: Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.