Ekipa Labu wita!

Są niewątpliwie najważniejsi w empikfoto!  To oni pracują przy maszynach, korygują zdjęcia, skanują, pakują i wysyłają zamówienia ! Robią jeszcze wiele innych rzeczy. Nasi kochani Pracownicy Laboratorium!

Zaczynam od Kierownika Laboratorium empikfoto!Artur

Artur jest związany z empikfoto od kilkunastu lat. Dotychczas był kierownikiem Laboratorium w Płocku, które co roku zdobywało różne nagrody i wyróżnienia za najlepszą jakość zdjęć oraz wzorowy czas realizacji. Do pozazdroszczenia była również atmosfera w płockim Labie. Na szczęście klimat tamtego miejsca udało się przenieść do Sochaczewa. To w dużej mierze zasługa Artura!

Jak sam o sobie mówi, jest człowiekiem czynu. Mimo kierowniczego stanowiska, często on sam staje przy maszynie, wykonuje odbitki, skanuje zamówienia i prowadzi wysyłkę.  W Laboratorium Artur wprowadza dyscyplinę, która ani trochę nie przeszkadza w koleżeńskich stosunkach i miłej atmosferze.  To głównie dzięki niemu zespół jest bardzo zgrany.   Oto członkowie tego zespołu :

 

AlaAla w naszym Laboratorium odpowiada za kompletacje zamówień, wysyłkę, reklamacje. Żadne zlecenie nie zostanie wysłane, jeśli nie przejdzie przez jej ręce.  Przed otwarciem Labu w Sochaczewie pracowała razem z Arturem w Płocku. Poprosiliśmy ją o kilka słów na swój temat:

Z fotografią związana jestem od …… no trochę. Pomyśleć , że jak się przyjmowałam do pracy to nie potrafiłam założyć filmu do aparatu, bo musicie wiedzieć, że nie  było wtedy aparatów cyfrowych.

No cóż,  nie jest tajemnicą, że fotografia cyfrowa błyskawicznie opanowała rynek!

 

 

Alek

 

 

Alek zna maszyny od podszewki. Ponieważ zdarzało mu się pracować na różnym sprzęcie, nie raz  usuwał usterki bez pomocy serwisantów.  Na szczęście nowe maszyny tego nie wymagają! Oprócz codziennych zajęć w postaci wywoływania zdjęć i korekcji kolorystycznej jest odpowiedzialny za maszyny. Współpracuje z serwisem Noritsu, aby nasz park maszynowy był zawsze w 100% sprawny i gotowy do realizacji Waszych zleceń. Ma kilkuletnie doświadczenie w pracy w Laboratorium empik.  To bardzo dobry i doświadczony Laborant.  Wasze zdjęcia są w dobrych rękach,  gdy zajmuje się nimi Alek!

 

 

dziewczyna

 

 

Wiola pracuje w empikfoto najkrócej, od kilku tygodni. Zapytana o to jak jej się podoba napisała:

Z fotografią jestem związana od niedawna, ale coraz bardziej zaczyna mnie to fascynować i mam nadzieję, że będzie to trwać!

Na razie zajmuje się głównie pakowaniem zdjęć i wysyłką jednak jej zapał jest bardzo duży. Niewykluczone, że już niebawem zacznie na co dzień wywoływać odbitki.

 

 

 

Przemek

 

 

Fotografia to moje hobby, to mój sposób na odprężenie i ukojenie chaosu dnia. W ten sposób mam do czynienia z rzeczami, które nieustannie znikają, a kiedy znikną, nie ma na ziemi takiego mechanizmu, który sprawiłby, że powrócą. Moim zadaniem jest postrzegać rzeczywistość i niemal jednocześnie zapisywać ją w moim szkicowniku, którym jest aparat.

Właśnie tak o sobie pisze Przemo! Pasjonat fotografii i bardzo zaangażowany pracownik Labu.

Przemek niewątpliwie bardzo dobrze zna się na obróbce i wywoływaniu zdjęć. Oprócz podstawowej wiedzy na temat wywoływania odbitek wykorzystuje także swoje wyczucie kolorystyki, jasności i kontrastu, które wytrenował robiąc zdjęcia.  Wszystkie wasze fotografie wywoła tak jak jego własne!

 

Daniel

 

 

Daniel jak inni każdego dnia wykonuje odbitki. Oprócz tego na bieżąco sprawdza poprawność parametrów chemicznych roztworów, w których wywoływane są zdjęcia.  Jego zadaniem jest konsultowanie  danych z głównym technologiem koncernu chemicznego odpowiedzialnego za dostawy chemii do Laboratorium empikfoto. To jeden z najważniejszych czynników,  które gwarantują najwyższą jakość zdjęć.

 

 

 

 

Tomek

 

 

Pracuję w tej branży od około 6 miesięcy i coraz bardziej mi się to podoba, choć myślałem, że się szybko znudzi, bo nie lubię monotonii. Ogólnie fotografia jest bardzo ciekawa i zbieram teraz na aparat.

Tak napisał Tomek.  Cieszymy się bardzo, że udało nam się przyczynić do rozwoju nowego zainteresowania u Tomka. Tak trzymaj!

Tomek jest  początkującym laborantem, jednak to nie jego jedyne zadanie. Odpowiedzialny jest też za przekazanie wszystkich zamówień empikfoto.pl do magazynu empik skąd ekspediowane są do naszych salonów lub bezpośrednio do Klientów. Tomek czuwa nad tym, aby kontenery z Waszymi zamówieniami bezpiecznie opuściły Laboratorium i trafiły na odpowiednie stanowiska naszego operatora logistycznego.

 

Na koniec kilka słów od Konrada, którego tym razem nie zobaczycie na zdjęciu:

Witam! Fotografią interesuje się od kilkunastu lat, zarówno obróbką chemiczną czarno-białą (na zimno), kolorową jak i samym fotografowaniem.  Moimi ulubionymi polskimi fotografami są Wojciech Prażmowski, Jan Bułhak, Marian Schmidt.

Konrad pracował w wielu różnych laboratoriach należących do empiku i nie tylko. Oprócz obróbki zdjęć i wywoływania odbitek,  Konrad zajmuje się również fotografowaniem produktów w naszym studio…… ale o tym napiszemy innym razem.

Niedługo przedstawimy pozostałe Działy empikfoto 🙂

Autor

Agata

Fotografka, Absolwentka Akademii Fotografii. Od kilku lat związana z empikfoto.pl. Na blogu empikfoto publikuje poradniki fotograficzne i pomysły na wykorzystanie personalizowanych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla weryfikacji, podaj brakujący składnik (liczbę) działania matematycznego: